Спечелената шампионска лига по футбол от ФК Барселона не е единственият евротрофей на клуба за тази година. На другия ден, неделя 29 май, пред 19,250 зрители на "Ланксес Арена" в Кьолн, Барселона спечели за осми път европейската хандбална шампионска лига. Победен беше друг испански отбор - Сиудад Реал с 27:24. Хандбалният тим стана и шампион на Испания за 18-ти рекорден път.

Тази година баскетболният отбор достигна "едва" до четвърфинал на Евролигата, където беше отстранен от бъдещия носител на купата Панатинайкос с 1 на 3 победи. Любителите на баскетбола в столицата на Каталуния бяха безкрайно разочаровани, защото срещите от финалната четворка се играха в Барселона без домакинско участие. Все пак баскетболният тим се класира на първо място в редовния сезон на Испанския шампионат и продължава битката за титлата в плейофите. Баскетболистите са ставали 15 пъти шампиони на Испания и два пъти шампиони на Стария континент.

До европейски четвъртфинал достигна и отборът по хокей с ролкови кънки, който беше отстранен от ФК Порто с резултат 4:3. Хокеистите се класираха едва трети в местното първенство. Въпреки това ФК Барселона е най-успешният отбор в този вид спорт, като има 19 Европейски и 23 Испански титли.

ФК Барселона има още отбори по: ръгби 16 пъти шампион, хокей на лед 3 пъти шампион, хокей на трева, футзал, ръгби лийг, бейзбол, волейбол и лека атлетика. При жените са развити: футбол, баскетбол, волейбол, лека атлетика и фигурно пързаляне.

В миналото са се практикували спортове като: борба класически стил, гимнастика, тенис, плуване, фигурно пързаляне на ролкови кънки, джудо, американски футбол, колоездене.

ФК Барселона е доказателство, че може да съжителстват професионалният и аматьорският спорт на основата на огромна членска маса повече от 170,000. Големите спортни успехи не винаги се постигат от търговски дружества.