Пари Сен Жермен би Тулуза с 4:2 в мач от 26-ия кръг на френската Лига 1 и запази аванса си от 5 точки на върха в класирането пред втория Монако.

С хеттрик се отличи голмайсторът на шампионите Златан Ибрахимович. Той има 22 попадения от началото на първенството и се доближава до най-доброто постижение в кариерата си - 30 гола за един сезон.

Именно шведският нападател откри резултата в 32-ата минута след точно изпълнена дузпа, а малко преди почивката Бен Йедер възстанови равенството.

След почивката шампионите набързо си осигуриха комфортен аванс. Първо Лавеци бе точен в 56-ата минута, а в 68-ата Ибрахимович доведе нещата до 3:1 с второто си попадение в двубоя.

Четири минути по-късно Бен Йедер намали, а крайния резултат бе оформен от Ибрахимович. Тулуза заема 10-ата позиция с 33 точки.