Шведската звезда Златан Ибрахимович се превърна в герой за своя Лос Анджелис Галакси в дербито с ФК Лос Анджелис. Нападателят вкара хеттрик за успеха с 3:2 над градския съперник.

Главните действащи лица на "СтъбХъб Център" бяха лидерите на два тима - Ибра и Карлос Вела.

Мексиканският голмайстор даде аванс на гостите в 4-ата минута от дузпа, но в 8-ата шедьовър на Златан взриви трибуните. Шведът получи пас от Араухо, овладя на гърди, преодоля двама съперници и от воле от 18 метра вкара за 1:1.

В началото на второто полувреме Ибра вкара с глава за 2:1. В 71-ата минута опитният швед се разписа с удар от далечно разстояние.

При радостта си дори бутна един от съперниците, които полетя няколко метра. Нападателят, на когото самочувствие не му липсва, полудя от радост и показа на публиката, че той е господарят на Ел Ей.

В продължението на срещата Вела оформи крайното 3:2.

Иван Турицов от ЦСКА може да стане съотборник на Златан Ибрахимович в САЩ!