Отборът на Зенит (Санкт Петербуг) постигна втория си успех от началото на новия сезон в Русия. Възпитаниците на Лучано Спалети спечелиха гостуването си на Волга с 1:3, като успехът над тима от Нижний Новгород не дойде никак лесно.

В герой за Зенит се превърна португалският национал Дани, който блесна с хеттрик, докато нов посредствен мач изигра бразилецът Хълк. Нападателят престоя на терена само 27 минути, след като набързо си изкара два жълти картона и бе изгонен от съдията Турбин.

След равностойни първи минути, вицешампионите от Зенит успяха да сломят опонента си след гол на Дани в 19-та минута. Техничарят се възползва от чудесна асистенция на Роман Широков и майсторски преодоля Нигматулин за 0:1. Волга обаче показа, че няма да се даде без бой и само 120-секунди по-късно, ветеранът Андрей Каряка изравни.

Последва и червеният картон на Хълк, който утежни допълнително ситуацията за гостите. Така се стигна до последните 10 минути на срещата, когато Дани направи разликата в двубоя, реализирайки две попадения в 80-ата и 89-ата минута, с което изкачи Зенит на трето място във временното класиране на руската Премиер лига.

ВОЛГА-ЗЕНИТ 1:3

0:1 Дани (19'), 1:1 Каряка (21'), 1:2 Дани (80'), 1:3 Дани (89')

ЧЕРВЕН КАРТОН: Хълк (27')

СТАДИОН: „Локомотив"

ВОЛГА: Нигматулин, Колодин, Полчак, Булгару, Каряка, Ропотан, Путсила, Шуленин, Леандро, Сичов, Шелтън (резерви: Дворнекович, Даниленко, Полянин, Комаров, Бибилов, Зайцев, Бородян)

ЗЕНИТ: Лодигин, Анюков, Ломбаерц, Нето, Коджанязов, Тимошчук, Дани, Широков, Витсел, Кержаков, Хълк (резерви: Бистров, Зирянов, Родич, Лукович, Рудаков, Зуев, Бабурин, Аршавин, Джорджевич, Фейзулин)