Гренобъл победи с 3:2 Монпелие в среща от първия кръг на футболното първенство във втора дивизия на Франция.

Българинът Христо Янев игра цял мач за домакините от Гренобъл, който губеха с 0:2 до 64-та минута. Янев се отличи с няколко великолепни влангови пробива. Той получи и жълт картон.

Монпелие поведе след голове на Роберт Малм в 17-та и 27-та минута, а едва в 64-та домакините върнаха един гол чрез Матю Вивиан от дузпа. Гренобъл стигна до обрата в последните пет минути след попадения на Насим Акрур в 85-та и Огуро в 90+2 минута.

В 90-та минута на тази среща бяха показани три червени картона - на Сирил Шапюи от Гренобъл и Абдулайе Сисе и Виктор Уго Монтано от Монпелие.

В другия мач с българско участие Старсбург завърши 0:0 с Дижон.

Димитър Рангелов игра цял мач за домакините от Страсбург, а Димирът Макриев не се появи в игра за гостите от Дижон.

Преди началото на двубоя Емил Гъргоров, новото попълнение на Страсбург, бе представен официално на публиката на тима. Българинът поздрави феновете и каза няколко думи на френския език. Той ще направи дебют за тима в мача от втория кръг на първенството следващия петък срещу Амиен.