Зенит стана шампион на Русия четири кръга преди края, след като победи с 4:2 Краснодар като гост.

Така футболистите на тима водят с 13 точки пред преследвача си Локомотив (Москва) и вече няма как да бъдат изместени от върха в оставащите срещи до края на кампанията.

Зенит взе ранна преднина с попадение на Сердар Азмун в 5-ата минута. В 29-ата минута обаче Краснодар възстанови равенството чрез Даниил Уткин.

Домакините дори можеха да поведат в 41-ата минута от дузпа, но Вандерсон пропусна от бялата точка. Вместо това в добавеното време на първата част питерци също получиха дузпа и Артьом Дзюба вкара за 1:2.

Снимка 442792

Източник: Twitter

Краснодар обаче отново успя да изравни с втори гол на Даниил Уткин в 50-ата минута със страхотно изпълнение от около 25 метра.

Зенит обаче реши всичко в своя полза с нови два гола. Първо Азмун се разписа в 52-ата минута отблизо при едно разбъркване в наказателното поле, а след това в 72-ата минута Алексей Сутормин се измъкна зад защитата и реализира за крайното 4:2.

Руският Зенит продължи договора на своя старши-треньор

Признание за работата на Сергей Семак

Така Зенит събра актив от 62 точки на върха в класирането и си гарантира шампионската титла за втора поредна година.