Ница направи нова важна крачка по пътя към титлата във Франция. Отборът от Лазурния бряг надигра с 1:0 като гост коравия тим на Гинган в мач от 15-ия кръг на Лига 1. Играчите на Люсиен Фавър отново бяха без Марио Балотели, който лекува контузия, но за пореден път през този сезон показаха, че са много добър колектив. Това беше първата домакинска загуба на Гингам от началото на сезона. Последно домакините загубиха на свой терен именно срещу Ница през май месец тази година.

Единственото попадение бе дело на Юнес Беланда още в 5-ата минута на срещата. Тогава мароканецът матира вратаря на съперника с параболичен далечен удар. След това Ница показа много добра игра в защита и успя да запази преднината си пред натиска на домакините. В герой на мача се превърна вратарят Йоан Кардинал. Той отрази много силни удари на Дидо и Салибур, а в 86-ата минута с невероятно спасяване предотврати изравняването на резултата.

Гостите също имаха своите възможности, но при контраатаките Аласан Плеа и Жан Микаел Сери направиха пропуски.

След тази победа Ница запазва първото място с 36 точки, с една повече от Пари Сен Жермен.

От своя страна парижани продължават да преследват лидера като победиха Анже с 2:0. Това е пета поредна победа за тях в първенството.

Капитанът Тиаго Сила откри с първия си гол за сезона. В 34-ата минута той се възползва от едно центриране на Лукас Моура от корнер и с глава засече топката в мрежата. В 66-ата минута Хатем Бен Арфа бе спънат в наказателното поле от Ромен Томас и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Едисон Кавани и не сбърка, вкарвайки 14-ия си гол в шампионата от началото на сезона.

До края на мача ПСЖ реши да пести сили и предпочете да даде инициативата на съперника, но без да допуска сериозни опасности пред вратата си.

Така парижани задминаха Монако за второто място като имат 35 точки, докато "монегаските" остават с 33.