САЩ изненада световния шампион Германия. Тимът на Юрген Клинсман се наложи с 2:1 над Бундестима пред 40 000 фена в Кьолн. По този начин янките продължават победния си ход в контролите след 2:0 над Мексико и 4:3 над Холандия.

Резултатът бе открит е 12-ата минута, когато Марио Гьотце даде аванс на Бундестима. След страхотна солова акция по дясното крило, Патрик Херман намери Гьотце в наказателното поле, който откри резултата. Малко преди почивката Микел Дискерут изравни. Брадли прати топката в наказателното поле, Дискерут овладя на гърди, след което заби кълбото по диагонала. През втората част головите положения пред двете врати почти липсваха.

Три минути преди края резервата Боби Ууд донесе успеха на САЩ с много хубав удар извън наказателното поле. Германците можеха да стигнат до равенството, но в четвъртата минута от добавеното време удар с глава на Сами Кедира се отби от напречната греда. В следващия си мач Германия гостува на Гибралтар в европейска квалификация, докато САЩ продължава с контролите и ще играе с Гибралтар.

Germany 1 - 2 USA All Goals and Full Highlights... by ViralDailyTV