Робин Ван Перси донесе победата на Фенербахче в голямото дерби на Турция срещу вечния съперник Галатасарай. Той вкара и двата гола за победата с 2:0 в среща от 11-ия кръг на Суперлигата.

Холандецът откри резултата в 45-ата минута, когато от движение засече центриране по земя на Йозбайраки и прати топката неспасяемо в мрежата на Фернандо Муслера. В 78-ата минута "фенерите" си спечелиха и дузпа след като Соуса беше фаулиран в наказателното поле.

Отново Ван Перси се нае да изпълни наказателния удар и бе безгрешен, за да оформи крайното 2:0.

Така Фенербахче събра актив от 21 точки и излезе на 3-ото място във временното класиране. Галатасарай пък падна на 5-ата позиция с 20 точки. Лидер е Бешикташ с 27 точки.