Уникален мач! Само така може да се определи супердербито на Франция между отборите на Лион и Олимпик (Марсилия). Срещата завърши 5:5, като определено не бе за хора със слаби сърца.

Срещата започна отлично за Лион и още в 3-ата минута Пянич откри резултата в тяхна полза. Марсилия успя да реагира и в 11-ата минута Диавара засече с глава центриране от корнер и възстанови резултата. Радостта на Марсилия обаче трая едва три минути, след като Гову отново изведе домакините напрев в 14-ата минута. Гостите обаче отново успяха да стигнат до равенството в самия край на полувремето, когато в 44-ата минута Шейру изстреля неспасяем удар от далеч.

Играчите на Марсилия успяха да направят и обрат в мача, след като първо Бакари Коне отбеляза още след началото на второто полувреме в 47-ата минута. В 79-ата пък Брандао направи преднината им 4:2 и гостите вече се виждаха победители. Тогава обаче Лион показа шампионски дух и стигна до пълен обрат до 5:4. Лисандро намали в 80-ата минута, а четири по-късно отново той бе точен след дузпа за игра с ръка на защитник на Марсилия. В 90-ата пък Бастош отново изведе Лион напред след точен изстрел с левия крак. Марсилия обаче не се предаде и в даденото от съдията продължение Мбиа отново възстанови равенството за крайното 5:5.