Твенте остава едноличен лидер в холандската Ередивизи и след 8-ия кръг. Тимът от Еншеде, с Николай Михайлов в състава, победи с 3:0 у дома АЗ Алкмаар. Домакините обаче получиха и сериозно съдийско рамо, като реферът остави АЗ с девет души на терена още в 53-ата минута. Тогава бе показан директен червен картон на Адам Ахер, а съотборникът му Джоузи Алтидор получи два бързи жълти за оспорване на решението.

Преди Това Твенте вече бяха повели чрез Насер Чадли. В 60-ата мин арбитърът сири и дузпа за „червените", реализирана от Душан Тадич. Крайният резултат оформи Лукс Кастаньос 120 секунди по-късно.

ПСВ също спечели убедително - 4:0 над НАК Бреда. Станислав Манолев не бе в групата на „филипсите", тъй като изтърпява наказание. За ПСВ се разписаха Ленс, Тойвонен, Ван Бомел и Вайналдум.

Шампионът Аякс отново разочарова феновете си завършвайки 1:1 с Утрехт у дома. Това бе и петият шампионатен двубой между двата тима, в който амстердамци нямат победа. Райън Бабел откри за Аякс още в 6-ата минута, но резервата Фабиан Споркследе си вкара нещастен автогол с глава малко след почивката. Аякс натисна, но непростими пропуски направиха Бабел, Ериксен и Сана.

Фейенорд също трябваше да се задоволи едва с точка днес. Ротердамци измъкнаха 2:2 като гости на Гронинген, въпреки че играха с човек по-малко цяло второ полувреме.

В класирането лидер е Твенте с 21 точки, следван от ПСВ и Витес (по 18), Аякс (16), Фейенорд (14) и други.