Отборът на ПСЖ триумфира с поредна Купа на Франция. Логичното се случи тази вечер на „Стад дьо Франс“, където столичани се наложиха над някогашния си голям съперник – Олимпик (Марсилия) с 4:2. Това бе и последният мач на Златан Ибрахимович за селекцията на Лоран Блан. Типично в негов стил – той бе главният герой в срещата, реализирайки две попадения. Така той стигна до кота 50 за този сезон.

Интрига в този двубой имаше само в началото. Още във втората минута, символичните гости дръпнаха напред в резултата. Анехл Ди Мария напредна по крилото, след което центрира по уникален начин с външен фалц. На точното място се оказа Блейз Матуиди, който от границата на малкото наказателно поле, наказа своя добър приятел и съотборник в националния отбор на Франция – Стив Манданда.

Изненадващо за всички специалисти, ОМ изравни резултата в 12-ата минута. Флоран Товен подлуди феновете на марсилци, след като отправи акуратен изстрел от далечна дистанция, който се заби в долния ляв ъгъл на Сиригу.

Нещата сякаш си дойдоха на мястото три минути след почивката. ПСЖ получи правото да изпълни дузпа, а зад топката застана Златан Ибрахимович. Ибра не трепна и така реализира заветния си гол като играч на шампионите. Да отбележим, че наказателният удар бе спечелен от голмайстора Матуиди.

Всичко в този мач приключи в 57-ата минута, когато Единсон Кавани покачи до 3:1. Ибрахимович намери в перспектива  Ел Матадор, който сам срещу вратаря на ОМ не сгреши и така подсигури трофея за своя тим.

Златан Ибрахимович обаче не бе казал последната си дума. В 82-ата минута шведът реализира втория си гол в мач. Гол № 50 за сезона стана реалност, след като легендата бе изведен сам срещу вратаря от Матуиди.

В оставащите минути момчетата на Франк Паси опитаха всичко, за да се доберат поне до още едно попадение,  отбраната на ПСЖ бе повече от стабилна. Все пак малка радост обзе лицата на ОМ в 87-ата,когато Мичи Башуай оформи крайното 2:4.

ОЛИМПИК (МАРСИЛИЯ) – ПСЖ 2:4

0:1 Матуиди (2‘), 1:1 Товен (12‘), 1:2 Ибрахимович (47‘), 1:3 Кавани (56‘), 1:4 Ибрахимович (82‘), 2:4 Мичи (87‘)

СТАДИОН: „Стад дьо Франс“

СЪДИЯ: Клеман Турпен

МАРСИЛИЯ: Манданда, Н‘Колю, Рекик, Менди, Манкийо, Диара, Исла, Барада,Товен, Флетчър, Мичи (резерви: Пеле, Роландо, Джа Джедже, Ромао, Н‘Коду, Алесандрини, Кабеля)

ПСЖ: Сиригу, Максуел, Силва, Орие, Маркиньос, Матуиди, Ди Мария, Стамбули, Рабио, Ибрахимович, Кавани (Душе, Луис, Ван дер Вил, Агустин, Римане, Курзава, Моура)