Олимпик (Лион) спечели Суперкупата на Франция с победа след изпълнение на дузпи срещу Монпелие. В редовното време двата тима завършиха наравно 2:2, а при 11-метровите удари "хлапетата" се наложиха с 4:2.

Джон Утака изведе Монпелие напред в резултата в 27-ата минута, но Бефетимби Гомис изравни секунди преди края на първото полувреме. Емануел Ерера отново даде аванс в полза на шампиона в 56-ата минута, вкарвайки за 2:1 от дузпа.

В 77-ата минута Джими Бриан изравни, а само 120 секунди по-късно Марко Естрада получи червен картон и остави Монпелие намален състав до края на двубоя.

При дузпите отново Бриан имаше основна заслуга за победата на Лион, реализирайки решителната дузпа. Вратарят Уго Йорис се отличи с два спасени удара от бялата точка.

Това беше четвърта поредна година, в която мачът за Суперкупата на Франция се играе в друга държава, като този път това бе САЩ, на стадион "Ред Бул Арена" в Ню Джърси.

Лион спечели трофея за осми път в историята си.