СтрасбургСтрасбург загуби с 0:2 от Реймс шампионатен мач, в който участие не взеха двамата българи Димитър Рангелов и Емил Гъргоров. Сънародниците ни, незнайно защо, бяха оставени извън групата за този двубой и се наложи да изгледат срещата пред телевизора.

След 12 минути игра домакините поведоха в резултата чрез Фере, а в 69-ата минута Фьор вкара второ попадение във вратата на Касар. Без Рангелов и Гъргоров "елзасците" не направиха нищо впечатляващо и очаквано загубиха двубоя, който ги смъкна с едно място надолу в класирането. След изиграването на срещите от 15-ия кръг Страсбург е на трето място с актив от 29 точки. Лидер продължава да е Метц с 38, следван от Каен с 30 т. Следващата среща на Страсбург е домакинството на Либурн в петък.

Интересното бе, че Христо Янев също не попадна в групата за двубоя на своя отбор Гренобъл, който записа поражение - 1:2 при визитата на Либурн. След загубата Гренобъл заема осмото място като има в актива си 23 точки.