Бившият нападател на ЦСКА Али Соу дебютира за новия си клуб. Гамбиецът беше титуляр при загубата от Ахмат (0:1) в осминафинала за Купата на Русия.

Соу беше постоянна заплаха за вратата на гостите. Неговите съотборници обаче се отчетоха с доста пропуски, а Матиас Норман дори пропусна дузпа в 82-ата минута. Ростов дори игра с човек повече почти цяло полувреме.

Ахмат реализира чрез дузпа, която Бернард Бериша превърна в гол в 19-ата минута.

Снимка 519729

Източник: официален сайт на Ростов

Най-добрите възможности за изравняване се откриха пред Понтус Алмквист, но младият швед и в двата случая стреля неточно от няколко метра.

Али Соу отправи опасен удар с глава, който премина на сантиметри от гредата.

В 79-ата минута резервата Владимир Обухов беше изритан в наказателното поле от Зоран Нижич. Реферът Игор Панин прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка.

Норвежкият национал Норман стреля в десния ъгъл на вратата, но Шелия спаси и класира Ахмат на четвъртфиналите.