Швейцария започна повече от убедително участието си в турнира Лига на нациите, стигайки до разгромна победа с участника на Мондиал 2018 - Исландия.

Бойките "викинги" претърпяха тежко поражение с 0:6 при визитата си на Шакири и компания. За състава на исландците бе повикан и футболистът на Левски Холмар Ейолфсон, който обаче не взе участие в срещата.

Домакините не оставиха никакъв шанс на своя съперник, който още до почивката губеше с 0:2 след попадения на Цубер и Закариа, които се разписаха съответно в 13-ата и 23-ата минути.

Голеадата обаче продължи през втората част, когато гостите допуснаха още 4 попадения. Шакири направи резултата класически в 53-ата минута, а Сеферович и Айети покачиха на 5:0.

Крайният резултат 6:0 оформи Ахмир Мехмеди в 82-ата минута, за да може "кръстоносците" да стигнат до повече от категоричен успех.