Швейцария разгроми поредния си опонент в контролите преди тазгодишното Световно първенство по футбол в Русия.

"Кръстоносците" се наложиха с показателното 6:0 над единайсеторката на Панама.

Почти всички национали в редиците на символичните домакини имаха възможност да се разпишат във вратата на съперника, като голяма част от тях се възползваха от това.

Резултатът бе открит от Джемайли, дал предимство на тима си след 22 игрови минути. Само в рамките на 8 минути Швейцария покачи преднината си на цели 4 безответни гола.

В 31-ата минута Джака бе точен от 11-метров наказателен удар, в 33-ата Емболо вкара за 3:0, а последното попадение преди почивката бе реализирано от Цубер.

Четири минути след паузата Гавранович покачи на 5:0, преди Фрай да се разпише за крайното, унищожително за съперника 6:0.

Швейцария е в една група с тимовете на Бразилия, Сърбия и Коста Рика на Мондиал 2018.

Владимир Петкович: Швейцария ще се опита да стигне максимално далеч на Мондиал 2018

"Доволен съм от отбора и това, което постигна"