Швеция гледа смело към Мондиал 2018, след като разсипа от бой аутсайдера Люксембург с категоричното 8:0 в мач от група "А", където са още и българските национали.

Над всички бе нападателят Маркус Берг, който реализира 4 попадения за своя отбор.

Всичко бе решено още през първото полувреме. Голедата започна в 10-ата минута, когато Гранквист се разписа от дузпа. В 18-ата минута Берг откри головата си сметка, вкарвайки за 2:0, а до края на първото полувреме нападателят успя да се разпише още веднъж с гол в 37-ата минута.

През втората част домакините не спряха, дори напротив - натиснаха още по-яко газта, което доведе до още 5 попадения във вратата на футболното джудже.

Берг оформи своя хеттрик в 54-ата минута за 4:0, а малко по-късно Лустиг се разписа за 5:0. До края на мача Гранквист вкара втория си гол в мача след нова дузпа, а крайното 8:0 бе фиксирано от четвъртия гол на Берг в мача и Ола Тойвонен.

Така Швеция е лидер в групата с 19 точки. Следва Франция със 17 точки и мач по-малко, Холандия с 13 и България с 12 точки.