Швеция спечели надпреварата в група 2 на Лига "В" на турнира Лигата на нациите. На "Френдс Арена" в Стокхолм домакините надиграха Русия с 2:0 в директен сблъсък за първото място.

Виктор Линдельоф бе точен за 1:0 в края на първото полувреме, при разбъркване в полето на гостите, след изпълнение на ъглов удар.

Маркус Берг гарантира успеха на домакините в 72-ата минута, който се възползва от грешка в отбраната на гостите и вкара от близка дистанция.

Двата тима финишират с равен брой точки - 7, но Швеция има предимство в директните сблъсъци. От Лига "В" пък отпада отборът на Турция, който остана последен.

Европейският шампион Португалия завърши битката в Група 3 на Лига "А" без загуба, след като днес приключи при 1:1 спора си с Полша в Гимараеш. "Мореплавателите" поведоха в 33-ата минута, с гол на Силва.

В 66-ата Аркадиуш Милик изравни от дузпа, а Данило Перейра получи директен червен картон и остави домакините с човек по-малко на терена.

Португалия завърши с осем точки. Кристиано Роналдо не игра в мачовете от този турнир.

Пирова победа за Франция срещу Уругвай, Килиан Мбапе с "контузията на Меси"