Отборът на Сент Етиен се доближи само на точка от водача Пари Сен Жермен във френската Лига 1 след като постигна пета поредна победа във френския шампионат. "Зелените" надиграха с 1:0 като гост новака Троа в мач от седмия кръг на надпреварата. Единственото попадение бе автогол на Томас Аяс още в 13-ата минута. Така Сент Етиен събра 16 точки, а Пари Сен Жермен има 17.

Отборът на Олимпик Марсилия се измъкна от загуба при визитата си на Тулуза в последната минута. Домакините водеха с 1:0 до самия край на двубоя след гол на Мартин Брайтвайте, който се възползва от едно разбъркване в наказателното поле на ОМ. В 90-ата минута обаче резервата Миши Батшуай спаси тима си от загуба, след като успя да се пребори със защитник след пас на Абделазиз Барада и прати топката в мрежата с мощен шут.

Двубоят завърши с три червен картона - два за домакините и един за Марсилия. Бенжамен Менди бе изгонен по-малко от минута след като се появи в игра заради грубо нарушение срещу Жан-Даниел Акпа-Акпро, а след това последователно от Тулуза бяха изгонени Франсоа Мубанж и Стив Яго. По този начин Марсилия събра осем точки от началото на шампионата и в момента заема 11-о място в подреждането. Тулуза има една по-малко на 14-а позиция.

Лион също се върна към победите след две поредни равенства. "Хлапетата" се наложиха с 2:0 над Бастия след попадения на младия Алдо Калюлю и Корентен Толисо. Лион вече е на четвърто място с 12 точки, докато пропадането на Бастия продължава и корсиканците са на 15-а позиция със седем.

Рен пропусна да се доближи до лидера, след като не успя да победи при гостуването си на Газелек Аячо и срещата завърши 1:1. Мохамед Лариби откри за домакините, но Джовани Сио донесе точката на бретанците. Така Рен остава на трета позиция с 14 точки. Корсиканците пък са с едва две на предпоследно място.

Лориен победи с 2:0 Каен след попадения през първата част на Бенжамен Муканджо и Маджид Уорис. По този начин "мерлузите" заемат девето място с 11 точки, докато Каен е с една повече на седма позиция.