Селтик спечели Купата на Лигата в Шотландия. На финала на "Хемпдън Парк" в Глазгоу "зелено-белите" победиха с 2:1 големия си съперник Рейнджърс. Два гола на Кього Фурухаши във всяко от двете полувремена осигуриха триумфа за възпитаниците на мениджъра Ангелос Постекоглу пред над 52 хиляди зрители. Това е 21-во отличие за Селтик в турнира.

Японецът Фурухаши откри резултата в 44-ата минута след асистенция на своя сънародник Дайдзен Маеда.

Нападателят на "зелено-белите" реализира и втория си гол във вратата на Рейнджърс след още една изцяло японска комбинация с Рео Хатате в 56-ата минута.

"Сините" отбелязаха попадение на надеждата чрез Алфредо Морелос в 64-ата минута на двубоя.

До края Селтик контролираше събитията на терена и защити спечелването на трофея си от миналия сезон.

Рейнджърс има 27 купи на Лигата и е рекордьор по трофеи от този турнир в Шотландия.

Балогун трябва да избере - Англия, Нигерия или САЩ?