Селтик спечели Купата на Футболната асоциация в Шотландия за четвърти пореден път. Финалът трябваше да се играе през май, но за разлика от шампионатът, асоциацията реши надпреварата да бъде доиграна през есента.

Грандът от Глазгоу победи драматично с 4:3 след изпълнение на дузпи втородивизионния Хартс. В редовното време двата тима завършиха 2:2, а след 120 минути игра резултатът стана 3:3.

Райън Кристи даде аванс на Селтик в 19-ата минута, а 10 минути след това Одсън Едуард се разписа от дузпа за 2:0. Столичани изненадващо изравниха след попаденията на Лиъм Бойс и Стивън Кингсли съответно в 48-ата и 67-ата минута.

Снимка 510606

Резервата Лий Грифитс се разписа за 3:2 в полза на "детелините" в 105-ата минута, но Джош Джинъли възстанови равенството след 111 минути игра на стадион "Хемпдън Парк" в Глазгоу.

В герой за Селтик се превърна северноирландският вратар Конър Хазард, който спаси две дузпи, изпълнени от Стивън Кингсли и Крейг Уайтън.

Селтик спечели требъл на домашната сцена за четвърти пореден път. "Зелено-белите" триумфират с Купата на страната за рекордния 40-ти път в своята история. Отборът на Хартс не е вдигал ценния трофей от 2012 година.

Стилиян Петров с любопитен разказ за безпаричието, махмурлука и как е подписал със Селтик

"Бях на море, когато дойде предложението от Селтик"