Голямото дерби на Шотландия бе украсено в "зелено-бели" краски. Селтик постигна сладък успех над вечния враг Рейнджърс с 1:0. Битката за Глазгоу предложи типичните за Шотландия здрави единоборства и много сърцат футбол, след който с трите точки се поздравиха хората на Брендън Роджърс. Така специалистът вгорчи дебюта в този магнетичен сблъсък на бившия си играч в Ливърпул - Стивън Джерард.

Снимка 376147

Като цяло, победата определено прилягаше повече на "детелините", които наложиха натиск още от първия съдийски сигнал на Уилям Калъм.

До 34-ата минута гредата вече на три пъти бе спасявала Алън МакГрегър, а веднъж и опитният страж трябваше да изумява със спасяване срещу Одсън Едуар.

Второто полувреме не промени с нищо руслото на този мач, като Оливие Нтчам увеличи гредите в актива на Селтик на четири.

Късметът все пак се усмихна на домакините, които най-сетне реализираха в 62-ата минута. Всичко се случи след впечатляваща контраатака, която буквално направи разногледи съперниците в "синьо". Размяна на бързи подавания завърши с решителен пас на Форест към Оливие Нтчам, който този път нямаше как да сгреши и опъна мрежата зад МакГрегър.

Снимка 376150

До края Рейнджърс се впусна по-смело в предни позиции и очаквано стигна до изгодно положение в 70-ата минута. Крейг Гордън обаче отчая Алфредо Морелос с наглед невъзможно спасяване.

Победата остави Селтик на второто място в таблицата с актив от 9 точки, докато Рейнджърс е седми с четири пункта по-малко. В следващия кръг "детелините" гостуват на Сейнт Мирън, докато враговете им от "Айброкс" играят с Дънди.