Старши треньорът на националния отбор на САЩ Грег Берхалтер заяви, че Сержиньо Дест трябва да носи отговорност за поведението си след като футболистът получи два жълти картона в рамките на няколко секунди и с последвалия червен картон остави тима с човек по-малко в 39-ата минута на двубоя срещу Тринидад и Тобаго. Американците загубиха гостуването си в КОНКАКАФ Лига на нациите с 1:2.

Футболистите на САЩ спечелиха четвъртфиналния сблъсък с общ резултат 4:2, благодарение на победата си с 3:0 като домакини преди седмица в Остин и заслужиха място за Копа Америка през 2024 година.

23-годишният Дест асистира за гола на Антони Робинсън в 25-ата минута, с който САЩ поведе с 1:0 срещу Тринидад и Тобаго. Впоследствие той получи първия си жълт картон за изритване на топката извън терена, а вторият картон му бе показан за начина, по който изрази несъгласието си. Наложи се Дест да бъде успокояван от съотборниците си.

"Притеснително е, защото това не е нещо, което искаме да показваме. Като отбор, играчи, екип, ние трябва да го държим отговорен за поведението му, защото е непростимо", каза Берхалтер пред репортери.

Селекционерът добави още, че не иска ситуацията да се превръща в лов на вещици, а Сержиньо Дест вече се е извинил пред отбора.

"Той е млад играч, фантастична част от този отбор. Ще се учи, ще се развива. Направи тъпа грешка и е наясно с това", коментира още Грег Берхалтер.

Дест се извини и в профила си в социалната мрежа Инстаграм, наричайки поведението си "неприемливо, егоистично и незряло".

"Това е нещо, от което трябва да си взема поука и няма да се случи отново", зарече се националът на САЩ.