Отборът на Ница унизи втория във временното класиране на първенството на Франция Сент Етиен като на неговия стадион  "Жофроа Гишар"  пред 24 556 зрители го победи  4:1. При това гостите завършиха мача с 9 души.

Венсан Козиело откри за Ница в 5-ата минута, Лоик Перен изравни в 19-ата. Хатем Бен Арфа направи страхотен мач, като реализира две невероятни попадения за 3:1, с които отказа "зелените" още преди почивката. Първо в 39-та минута той беше изведен леко отдясно на наказателното поле и с прецизен удар в далечния ъгъл на вратаря вкара второто попадение за Ница.

Точно след изтичане на редовното време Бен Арфа получи една топка от Козиело в половината на Сент Етиен, навърза четирима защитници и прониза вратаря за 3:1. Това беше един от най-красивите голове във Франция до момента.

След почивката в 53-та минута Жан-Мишел Сери направи резултата още по убедителен след асистенция на Валер Жермен. Малко след това обаче дойде и първият малък лъч надежда за домакините.

В 63-та минута Нампали Менди получи първия червен картон в двубоя и това вдъхна сили на "зелените". Техният натиск обаче не даде резултат, а контрите на Ница бяха убийствени и Бен Арфа изпусна да направи хеттрик.

В 81-та минута мислите за обрат при домакините възкръснаха. Тогава те получиха дузпа, а Максим Льо Маршан беше изгонен от състава на Ница. Зад топката застана Жан-Кристоф Баебек, но прати топката високо над вратата.

Това на практика пречупи всякаква интрига в този мач и така въпреки че доиграха мача с деветима души, гостите си тръгнаха с трите точки, с които вече имат 14 и се изкачиха на седмата позиция. Сент Етиен е само с две повече, но все още е втори, на четири зад лидера ПСЖ.