Румъния записа знаменит обрат срещу носителя на Копа Америка - Чили с 3:2 в контрола, играна в Клуж.

Мачът започна чудесно за чилийците, които поведоха с 2:0 до 18-ата минута с попаденията на Едуардо Варгас (в 7-ата) и Леонардо Валенсия.

Нещата за южноамериканците се объркаха, първо в 31-ата минута, когато Богдан Станку вкара красив гол от фаул за 1:2.

Левандовски блесна с хеттрик при победата над Румъния

Полша победи с 3:1

Равенството пък започна "да се пече" в 33-ата минута, когато бе изгонен малко пресилено Гари Медел. Той бе фаулиран от Андоне, което не бе отчетено от съдията, а после препъна румънеца и пое към съблекалните предварително.

Балканците се възползваха от численото си предимство и през второто полувреме направиха пълен обрат до 3:2 с голове на Николае Станчу и Михаил Балута.

Те се разписаха съответно в 60-ата и 83-ата минути за крайното 3:2 за Румъния.