С гол на Джими Бриан отборът на Рен се наложи на Пари Сен Жермен с 1:0 в последния мач от френската първа лига и прати столичани на предпоследното място.

Бриан донесе победата на бретонците, след като се разписа с глава в 76-та минута след центриране на Джон Утака. По този начин Рен нанесе четвъртата поредна загуба на ПСЖ.

Така след поредното поражение столичният гранд заема вече предпоследното 19-о място, само на точка от последния Седан и на две точки от спасителната зона.

Пари Сен Жермен никога не е изпадал от френска първа лига, откакто се присъедини през 1974-а година. Сега обаче шансовете на възпитаниците на Пол Льо Гуен да се спасят намаляват със всеки изминал мач.

Вторият в класирането Ланс се препъна при гостуването си на Оксер и загуби с 0:1, като се отдалечи на 16 точки от лидера Лион девет кръга преди края на шампионата.

Датският полузащитник Томас Каленберг отбеляза единственото попадение с удар от малък ъгъл в 16-та минута след подаване на Канга Акале.