Отборът на Пари Сен Жермен надделя без особени затруднения с 2:0 над госта си Бастия, в срещата между двата тима от програмата на втория кръг на френското футболно първенство.

Попаденията за победителите в мача реализираха Лукаш Моура и Единсон Кавани, като бразилецът се разписа през първото, а уругваецът през второто полувреме.

Двубоят премина под диктовката на домакините, които нямаха правото да си позволят нов грешен ход, след предишното 2:2 на гости на Реймс, регистрирано в първи кръг на шампионата.

След няколко поредни неуспешни опита на парижани да открият резултата, това все пак се случи в 26-ата минута на двубоя. Ван дер Вийл асистира на Моура, който даде чаканото предимство на състава си.

Гостите очакваха натискът на ПСЖ да стихне след откриващото попадение, но това така и не се случи. Напротив - само пропуските на Лавеци и Кавани допринесоха за това предимството на домакините да не набъбне чувствително още в средата на двубоя.

Все пак Единсон Кавани се реваншира за няколкото си неточни изстрела през първата част, като след почти час игра оползотвори асистенция на Верати, оформяйки оказалото се и крайно 2:0.

Лошата новина за ПСЖ, който вече разполага с 4 точки от двата си изиграни мача до момента - Златан Ибрахимович се контузи още в самото начало на срещата и бе принудително заменен. Шведският таран опита сложно завъртане в 15-ата минута, в стремежа си да запази кълбото от състезател на съперника и по всяка вероятност контузи крака си.

Така това може да се окаже втората неприятна подобна новина за парижани, за които в момента не може да играе и друг лидер, получил травма в първия мач за сезона - Тиаго Силва.