Отборът на ПСЖ направи изключително важна крачка към защита на титлата в Лига 1. В мач от 20-и кръг, столичани победиха трудно с 2:1 като гост последния в класирането Аячо. Нещо повече - момчетата на Лоран Блан трябваше да правят пълен обрат, тъй като изоставаха в резултата още в 6-ата минута, когато се разписа Едуардо.

В края на първата част Есикел Лавеци се разписа след подаване на Ибрахимович и изравни, а след почивката Блейз Матуиди реализира скъпоценния втори гол, който се оказа напълно достатъчен за ПСЖ да вземе трите точки. С асистенция отново се отличи Ибрахимович.

Благодарение на успеха шампионите събраха на сметката си 47 точки и вече имат цели 5 в повече от преследвачите от Монако. Припомняме, че късно снощи тимът от Княжеството не успя да победи Монпелие - 1:1.

Нещо повече - Монако рискува да загуби второто си място в класирането, ако съставът на Лил успее да спечели двубоя си от кръга.