Отборът на ПСЖ прекъсна неприятната серия от 3 мача без победа и се наложи с 3:2 над Оксер в двубой от 16-ия кръг на френската Лига 1.

След нулевото първо полувреме домакините откриха резултата на „Парк де Пренс" в 52-ата минута чрез Жале. Малко по-късно обаче закъсалият в класирането тим на Оксер изравни чрез Олиех.

Силният домакински натиск даде резултат четвърт час преди края, когато Жереми Менез се разписа за 2:1. Точка на спора пък сложи Нене, който 10 минути преди последния съдийски сигнал реализира „дежурната" си дузпа.

Все пак последните минути не минаха без драма. Главният виновник затова бе Дудка, който върна един гол, с което и интригата. Все пак обаче отбраната пред Салваторе Сиригу издържа на натиска и ПСЖ се поздрави с успеха.

Благодарение на трите точки Пасторе и компания се изкачиха на второ място в класирането с 33 пункта, 3 по-малко от лидера Монпелие.

По-късно тази вече е последният двубой от кръга, в който Лион приема Тулуза.