Пари Сен Жермен се класира на полуфинала за Купата на Франция след като успя да се наложи над Лион с 2:1 в мач игран на "Парк де Пренс".

Адриен Рабио откри за ПСЖ в 17-ата минута със спорен гол, тъй като топката беше напуснала терена. В самия край на първото полувреме обаче отборът на Лион успя да изравни с попадение на Корентин Толисо в 42-ата минута.

В средата на второто полувреме домакините стигнаха до втори гол, чийто автор Лукас Моура. Но голяма заслуга за попадението имаше аржентинският халф Анхел ди Мария, който намери Моура след светкавичен пробив. Лион се опита да промени резултата, но блестящата игра на стража на парижани  Салваторе Сиригу не позволи това да се случи. Накрая той беше изпратен с овации от зрителите.

Другите два четвъртфинала предложиха много емоции. Лил отстрани Гингам след изпълнение на дузпи. След редовното време и продълженията резултатът се запази 0:0, а при наказателните удари гостите бяха по-точни и се наложиха с 4:2.

Тулуза пък победи Марсилия с 2:1 след продължения. Мачът бе равностоен и като цяло с малко голови положения. Двата тима си размениха по едно бързо попадение в средата на първата част. Първи до гол достигнаха домакините от Тулуза, които оползотвориха чрез Бен Йедер хубава коминация в 25-ата минута. Само 120 секунди след това красив гол след добре насочен удар на Нкуду изравни резултата – 1:1. Победния гол за Тулуза реализира  със страхотен пробив резервата Брайтуайт малко преди края на продълженията.

Според изтегления жребий Пари Сен Жермен ще срещне Тулуза на полуфиналите. В другата двойка един срещу друг ще излязат Лил и Бордо.