Отборът на Пари Сен Жермен спечели с 2:1 дербито срещу Лион от 14 -ия кръг на Лига 1, което му позволи да се доближи само на точка до лидера във временното класиране Ница. Победата беше четвърта поредна за парижани. Героят в мача за гостите бе Единсон Кавани, който реализира и двете попадения за своя тим.

Пари Сен Жермен изцяло диктуваше събитията на терена през първото полувреме. В 28-ата минута защитник на Лион извърши нарушение срещу Тиаго Мота в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Единсон Кавани се нае с изпълнението на наказателния удар и не сгреши за 0:1.

В началото на второто полувреме обаче Лион успя да се върне в мача. В 48-ата минута Рафаел да Силва проби отдясно и отправи удар, който се отби от гредата, а при добавката Валбуена бе точен за 1:1. След това домакините имаха още няколко добри възможности, пропуснати от Александре Лаказет и Набил Фекир.

В 81-ата минута Кавани вкара втория си гол, като след едно центриране отдясно с глава насочи кълбото в мрежата за крайното 1:2.

Така ПСЖ вече има 32 точки и остава на 3-ото място с равен актив с втория Монако и на точка зад лидера Ница. Лион пък се намира на 7-ото място в таблицата с 22 точки до момента.

По-рано през деня отборът на Ница направи грешна стъпка като в домакинския си мач срещу Бастия завърши 1:1. В отсъствието на контузената звезда Марио Балотели започналият на негово място на върха на атаката Алесан Плеа откри резултата в 11-ата минута. Гостите изравниха в 60-ата минута чрез Енцо Кривели.