Шампионът на Франция Пари Сен Жермен продължава битката за титлата след като успя да победи като гост в мач от 29-ия кръг последния Лориен с 2:1. Това беше първият двубой на парижани след шокиращата загуба от Барселона с 1:6 в 1/8-финалите на Шампионската лига. Те показаха признаци на възстановяване, а успехът им позволи да запазят дистанцията от водача Монако на 3 точки.

Президентът на ПСЖ: Извинявам се на феновете

"Трябва да вървим напред"

ПСЖ откри резултата в 28-ата минута, когато Бенжамен Жано си отбеляза автогол след изпълнение на корнер. Попадението успокои гостите и те постепенно наложиха предимството си. В 52-ата минута Кристофър Нкунку удвои аванса им. Домакините стигнаха до почетно попадение в 68-ата чрез Мишел Сиани, но не успяха да направят нищо повече от това.

Така Лориен записа пета поредна загуба и остана на дъното в класирането с едва 22 точки. ПСЖ е втори с 65, а лидер е Монако с 68.