Пари Сен Жермен продължава да мачка противниците си във Франция. Шампионите постигнаха девета поредна победа в Лига 1 в голямото дерби срещу Олимпик Марсилия. Тимът на Лоран Блан се наложи с 2:1 на "Велодром" пред 63 235 зрители.

Гостите от Париж откриха резултата още във втората минута с гол на Златан Ибрахимович, който засече перфектно центриране на Максуел във вратата на Стив Манданда. Това беше 21-вия гол на шведа в първенството и той продължава да е лидер сред голмайсторите.

Реми Кабела изравни резултата в 25-ата минута. Той напредна през центъра и изненада Кевин Трап.

Второто полувреме премина при двуостра игра. Победният гол реализира Анхел ди Мария в 71-вата минута. Той получи топката от Ирахимович, финтира съперник и с премерен удар донесе победата на отбора си.

Така Пари Сен Жермен регистрира своя мач номер 34 във френското първенство без загуба. Той запази аванса си от 24 точки пред Монако в челото на класирането. Марсилия е на 10-а позиция, като това беше първата загуба на тима в последните 11 мача за първенство.