Отборът на Пари Сент Жермен се изкачи на трета позиция в класирането на Лига 1. Това стана след победа с 2:0 над тима на Каен. Головете реализираха Гийом Оаро и Пеги Люиндула.

През първото полувреме гол в една от двете врати не бе отбелязан. През втората част обаче ПСЖ натисна противника си и в началото на частта резултатът бе открит от голмайстора на тима Гийом Оаро. Той се добра и довкара една избита топка от вратаря Планте след удар на Жереми Клемен. 9 минути по-късно Пеги Люиндула удвои след кобинация с Сесеньон и Оаро.

Така с победата ПСЖ събра 39 точки и вече е трети в подреждането, но и с мач повече от основните си съперници Бордо, Олимпик (Марсилия), Тулуза и Лион, които играят утре. Каен пък е на 15-та позиция с актив от 24 точки.