Отборът на Приж Сент Жермен продължава феноменалната си серия срещу вечните съперници от Олимпик (Марсилия). След като преди няколко дни парижани триумфираха с 2:0, в дерби от поредния кръг на Лига 1, днес момчетата на Карло Анчелоти се наложиха със същия резултат и за Купата на Франция.

Пореден силен мач за богаташите изигра Златан Ибрахимович, който собственоръчно изхвърли марсилци на осминафиналната фаза. Днес шведът наниза и двете попадения за успеха с голове в 34-ата и 64-ата минута. 86 минути за домакините изигра новата звезда на цялото френско първенство-Дейвид Бекъм. Ветеранът се представи на ниво и доказа, че за класата няма възраст.

Отборът на ПСЖ бе пълен господар на терена и попадението дойде след половин час игра. Златан Ибрахимович бе изведен чудесно от съотборник, елиминира с тяло противников състезател и с удар под плонжа на Манданда направи 1:0.

Всичко в този двубой приключи в 64-ата минута, когато Жереми Морел фаулира Ибра и шведът отбеляза получената дузпа,след която ПСЖ продължава в четвъртфиналната фаза на турнира.

ПСЖ-МАРСИЛИЯ 2:0

1:0 Ибрахимович (34), 2:0 Ибрахимович-дузпа (64')

СТАДИОН: „Парк де Пренс"

СЪДИЯ: Стефан Ланоа

ПСЖ: Душе, Ван дер Вийл, Камара, Сисоко, Максуел, Шантом, Бекъм, Матуиди, Менес, Гамеиро, Ибрахимович

МАРСИЛИЯ: Манданда, Фани, Н'Колу, Мендес, Морел, Бартън, Ромао, Кадир, Валбуена, Аяу, Жиняк