Пари Сен Жермен спечели дербито на 30-ия кръг на Лига 1 срещу Лион в мач игран на "Парк де пренс". Шампионите се наложиха с 2:1 след като успяха да направят пълен обрат.

Гостите първи стигнаха до попадение. Още в 7-ата минута при центриране от корнер топката бе свалена с глава от Рафаел за Александър Лаказет, който отблизо с глава вкара за 0:1. Две минути след това "хлапетата" стигнаха до нова опасност, като отново след корнер Муктар Диакаби бе близо до гола, но по чудо топката не се озова във вратата.

ПСЖ постепенно успя да изравни играта. Парижани нанесоха своя удар само в рамките на 5 минути. Първо в 34-ата минута Хавиер Пасторе бе изведен в пеналта и върна за непокрития Адриен Рабио, който без забавяне вкара в опразнената врата.

Иско води преговори с Пари Сен Жермен

Иско готов да изслуша офертата на ПСЖ

Омръзна му да бъде резерва в Реал (Мадрид)

Ключова в мача беше 38-ата минута. Тогава Мемфис Депай от Лион напредна на скорост и падна в наказателното поле, като претендираше, че е спънат от вратаря, но повторенията показаха, че нападателят е симулирал и съдията правилно не даде дузпа. В ответната атака ПСЖ стигна до пълен обрат. Пасторе с прекрасен пас намери Дракслер в наказателното поле и той от движение с едно докосване насочи кълбото неспасяемо в мрежата за 2:1.

През второто полувреме срещата продължи да бъде много интересна, но пропуски направиха нападателите и на двата отбора.

В крайна сметка ПСЖ излезе краен победител в сблъсъка и с 68 точки продължава да поддържа разликата от 3 точки от лидера Монако. Лион пък все повече се отдалечава от лидерите и остава на 4-ото място с 50 точки в актива си.

По-рано през деня Монако спечели гостуването си на Каен с 3:0.