Френският шампион Пари Сен Жермен стопи набързо преднината на досегашния лидер в Лига 1 - Олимпик (Марсилия). В пряката битка на "Парк де Пренс" парижани надделяха с 2:0 и са само на точка от съперника си, а доскоро изоставаха със 7.

В двете полувремена имаше по едно попадение, а в края и Джанели Имбула от състава на гостите беше изгонен пресилено. Мачът ще се запомни и със завръщането на звездата на домакините Златан Ибрахимович след близо двумесечно отсъствие.

Парижани отбелязаха при една от първите си възможности за гол. В 38-та минута Единсон Кавани намери Езекил Лавеци на фланга, аржентинецът центрира и Лукас Моура отблизо огорчи Стив Манданда за 1:0.

В 66-та минута публиката на домакините изригна в аплодисменти, защото на терена се появи Златан Ибрахимович, явно превъзмогнал проблемите с контузия. Той раздвижи атаката на тима си и беше със заслуга за втория гол в края.

Преди това реферът реши мача, като в 78-та минута изгони Имбула за нарушение, което не извърши. Той му показа директен червен картон, а нормално трудно би му се показал дори жълт. Това отчая гостите и в 86-та минута те получиха и втори гол, който затвори мача. Тогава Ибра намери на десния фланг Серж Орие, който центрира към Кавани и уругваецът с глава разстреля Манданда за 2:0.

Така парижани имат 27 точки, само с една по-малко от съперника си тази вечер. Третият Лион е с 26 и битката на върха се очертава да е изключително завързана до края.