Пари Сен Жермен разгроми като домакин с 5:0 гостуващия Лориен, в мач от 19-ия кръг на Лига 1.

Парижани имаха тотално превъзходство над своя опонент и съвсем заслужено водеха с 2:0 още на почивката.

Мюние отбеляза страхотен гол, прехвърляйки стража на гостите Делакроа с параболичен изстрел за 1:0. В края на първата част Зарго Туре от Лориен си отбеляза автогол, засичайки кълбото в собствената си врата.

При подновяването на мача устремът на парижани не секна и в 50-тата минута капитанът на отбора Тиаго Силва направи резултата класически. Бразилецът бе най-съобразителен в наказателното поле след центриране от корнер на Лукас Моура - 3:0.

Тринадесет минути по-късно уругвайският нападател на парижани Единсон Кавани се разписа, след като бе точен от дузпа.

В 70-тата минута пък Марко Верати даде прекрасен пас към откъсналия се вече от защитата на гостите Лукас Моура и той с прехвърлящ изстрел матира за пети път Делакроа.

С този успех възпитаниците на Унай Емери събират 39 точки преди всички френски отбори да излязат в зимна пауза. Парижани са на трето място, с пет пункта по-малко от първия Ница. Лориен ще зимува последен, с актив от 15 точки.