Отборите на Париж Сент Жермен и Монако завършиха при равен резултат в голямото дерби на френската Лига 1. Очаквано, резултатът 1:1 бе оформен след попадения на двете големи звезди на градновете: Ибрахимович (5') и Радамел Фалкао (20').

Срещата протече в динамични темпо, като отборът, който трябва да съжалява повече за изпуснатата победа е този на домакините. Големи длъжници с пропуските си останаха Златан Ибрахимович и Единсон Кавани.

Точката оставя Монако на първа позиция в класирането, а пък ПСЖ е на второ място с две точки изоставане.

Милионерското дерби на Франция бе ясен пример за промените в местния футбол през последните няколко години. ПСЖ и Монако бяха подсилени с милионите на богатите си собственици, като тази вечер щеше да стане ясно, кой от двата проекта в момента е по-успешен.

На трибуните на „Парк де Пренс" присъстваха както собственика на  домакините Шейх Амим, както и босът на Монако-Димитрий Рибольовлев.

ПСЖ искаше да продължи отличната си седмица, след като преди няколко дни французите разбиха като гост Олимпиакос, в мач от груповата фаза на Шампионската лига. Монако пък пристигаше в Париж със самочувствието на водач във временното класиране на Лига 1.

Срещата започна по мечтан начин за домакините, които поведоха още в петата минута.  Максуел получи отличен извеждащ пас от съотборник и напредна мощно по крилото. Рейдът му завърши с центриране в  наказателното поле, където Златан Ибрахимович изпревари с една идея Субашич и изведе своите напред.

Неприятната новина за всички фенове на ПСЖ дойде в 15-ата минута, когато Тиаго Силва напусна терена поради травма. Това накара Лоран Блан да пусне опитния Камара. Докато синхронът между резервата и Маркиньо достигне на добро ниво, гостите от Монако успяха да изравнят след  дежурното попадение на тяхната многомилионна покупка Радамел Фалкао.

Жоао Моутиньо пусна остър пас в наказателното поле. Кондогбия се размина с топката, като същото стори и халфът на ПСЖ Тиаго Мота. Така кълбото се озова при „Ел Тигре", който подложи крак и възстанови равенството.

До края на първата част със сериозни пропуски се отличиха и звездите на двата тима, като голям длъжник на парижани се оказа Златан Ибрахимович, който не успя да отбележи при няколко изгодни ситуации.

Малко след подновяването на играта, шведът пак имаше уникален шанс, но предпочете да играе технично и изпрати топката в аут.

Бразилската надежда на ПСЖ-Лукас Моура опита да стане герой на мача, стреляйки опасно в 84-ата минута, но топката мина високо над гредата на Субашич. Клаудио Раниери също извърши принудителна смяна, след като Обади получи травма и на негово място се появи младият Пи.

„Парк де Пренс" виждаше така жадуваното попадение в даденото от съдията продължение. Единсон Кавани пое топката с гръб към вратата, обърна се елегантно и стреля, но на поста си бе Субасич, който спаси точката за своя тим.

ПАРИЖ СЕНТ ЖЕРМЕН-МОНАКО 1:1

1:0 Ибрахимович (5'), 1:1 Фалкао (20')

СТАДИОН: „Парк де Пренс"

СЪДИЯ: Тони Шапрон

ПСЖ: Сиригу, Ван дер Вил, Маркиньос, Тиаго Силва, Максуел, Верати, Кавани, Мота, Матуиди, Лавеци, Ибрахимович (резерви: Душе, Камара, Менез, Рабио, Жалер, Пасторе, Моура)

МОНАКО: Субашич, Фабиньо, Карвальо, Абидал, Курзава, Кондогбия, Моутиньо, Обади, Окампос, Фалкао, Караско (резерви: Ромери, Родригес, Исимат Мирин, Раги, Пи, Ривиер, Марсел)