Пари Сен Жермен се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Лигата във Франция. В четвъртфинален мач шампионите се наложиха над Метц с 2:0.

Унай Емери не пусна всички титуляри, но звездите на отбора Единсон Кавани, Тиаго Силва, Марко Верати и Анхел ди Мария бяха на терена. Победата за ПСЖ донесе Тиаго Силва, който вкара и двете попадения. В 25-ата минута той засече с глава центриране от корнер и откри резултата, а в средата на второто полувреме сложи край на спора, като отново се разписа с глава, този път след подаване на ди Мария от фаул.

На полуфиналите ще играе и Бордо. "Жирондинците" постигнаха много трудна победа Гинган с 3:2, като победният гол, дело на Никола Бенезет, дойде в 88-ата минута. Преди това Слоан Приват откри за гостите в 11-ата минута, но до почивката Франсоа Камано и Гаетан Лаборд обърнаха резултата в полза на Бордо. В 65-ата минута Лаборд се разписа още веднъж, за да изравни резултата.

Другите полуфиналисти са Монако и Нанси.