Отборът на ПСЖ направи още една решителна крачка към титлата във френската Лига 1. В мач от 32-и кръг, воденият от Карло Анчелоти отбор се наложи с минималното 1:0 като гост на Троа.

Единственото попадение в срещата реализира Блейз Матуиди в средата на втората част. Тъмнокожият полузащитник засече точно центриране по земя на Ван Дер Вийл и от няколко метра не остави шанс на вратаря на съперника.

Така преди изиграването на останалите двубои от 32-ия кръг, ПСЖ има преднина от 10 точки на върха на класирането пред преследвачите от Олимпик Марсилия.

Иначе днес участие в двубоя не взе голямата звезда на ПСЖ Златан Ибрахимович, който получи заслужена почивка. Анчелоти направи няколко промени в състава в сравнение с гостуването на Барселона през седмицата. На пейката седнаха Алекс, Жале и Тиаго Мота.