Пари Сен Жермен спечели голямото дерби на френската Лига 1.Пред погледа на бившия президент Никола Саркози, столичани биха Олимпик Марсилия с 2:0 в мач от 27-ия кръг.

Този път голямата звезда на ПСЖ - Златан Ибрахимович не успя да се разпише. Вместо него това сториха Максуел и Едисон Кавани съответно в 50-ата и 79-ата минути.

Така ПСЖ е лидер с 64 точки, с осем повече от втория Монако на Димитър Бербатов. Марсилия пък е на пета позиция с 43 точки.

Лион пък не успя да се справи със защитата на Монпелие и се задоволи с 0:0 на собствен терен. След 15 минути активна игра, футболистите на Монпелие се наредиха в собствената си половина и до края на мача разчитаха изключително на защитата.

Домакините опитаха всичко, за да стигнат до победата, но в крайна сметка срещата от 27-ия кръг завърши без голове. Така Лион се придвижи една позиция по-нагоре, 6-о място с 42 точки. Гостите от Монпелие се установиха на 11-о място с 33 точки. За Монпелие, който е шампион на Франция от 2012 година, това е 11-и пореден шампионатен мач без поражение.