Скандалите в световния футбол се разрастват. След като преди няколко дни швейцарската прокуратура повдигна обвинение срещу президента на ФИФА Сеп Блатер, сега със същото е заплашен и президентът на УЕФА Мишел Платини.

Около името на французина се зашумя точно заради Блатер. Изскочиха документи за нерегламентирани плащания на седемцифрени суми и от Прокуратурата в Швейцария се заеха да нищят и този случай.

"Засега ще си замълча поради тактически причини. Но повярвайте ми, че ще направя всичко, за да намеря цялата истина по този случай. И ако открия нещо, което да е достатъчно за повдигане на обвинение и срещу Мишел Платини, ще го направя", сподели главният прокурор на Швейцария Михаел Лаубер.

Централата на УЕФА също се намира в Швейцария, както е тази на ФИФА, и затова офисите на Европейската футболна централа са в юрисдикцията на местните власти. Засега обаче няма още индикации за такъв скандал, както е при ФИФА.