Отборът на Пари Сен Жермен спечели с 2:1 срещу Марсилия на "Стад дьо Франс" и завоюва Купата на Франция.

Тимът на треньора Ги Лакомб взе трофея за седми път в историята си. Освен това парижкият клуб, който е осми в класирането, си осигури и участие в турнира за Купата на УЕФА.

Двубоят между двата големи съперника премина спортсменски, но феновете на ПСЖ и Марсилия отново ескалираха напрежение.

Преди началото на финалния двубоя в Сен Дени се разразиха множество батални сцени около стадион, въпреки засиленото полицейско присъствие. Над 30 човека бяха арестувани, един е сериозно ранен, заяви полицейски говорител.

Нападателят от Кот д'Ивоар Бонаевнтюр Калу откри резултата за Пари Сен Жермен в 6-ата минута със свиреп шут под гредата от границата на наказателното поле.

Бившият френски национал Викаш Дюрасо удвои в 49-ата минута със страховит удар от 25 метра, който направи вратарят Фабиен Бартез безпомощен.

В 67-ата минута Тоафилу Маулида вкара гола за Марсилия с диагонален удар извън наказателното поле. За повече отборът от Средиземно море обаче нямаше сили и не успя да спечели рекордна 10-а Купа на Франция.