Пари Сен Жермен започна успешно защитата на титлата си в турнира за Купата на Франция по футбол като победи пред собствена публика третодивизионния Ним с 3:0 в среща от 1/32
финалите.

Нападателят на Кот д'Ивоар Бонавентуа Калу вкара два от головете. Той откри резултата в 10-та минута след пас на капитана Педро Паулета, а в 59-та завърши красива комбинация със защитник Давид Розенал за 3:0.

Второто попадение за парижани отбеляза Паулета в 23-та минута след центриране на Марсело Гаярдо от пряк свободен удар. Аржентинецът Гаярдо, който премина в ПСЖ през зимната пауза от Ривър Плейт, направи добър дебют за новия си клуб.

Ръководството на ПСЖ се надява, че Гаярдо ще успее на отбора да си върне загубените позиции в класирането за първенството след много слаб първи полусезон.