Аржентина не успя да победи в първия си мач от Копа Америка. "Гаучосите" стъпиха на криво срещу Парагвай, завършвайки 2:2 в мач от група "В".

Меси и компания пропиляха аванс от два чисти гола след като Серхио Агуеро откри, а Меси удвои от дузпа седем по-късно. През втората част ролите се размениха и преобразеният отбор на Парагвай отбеляза два гола, с които стигна до точката. Автори на попаденията станаха Нелсон Валдес (60) и Лукас Бариос (90).

В третата минута на добавеното време Карлос Тевес имаше възможност да донесе победата за световните вицешампиони, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата. Така двата тима разделят второто място в класирането, а лидер е Уругвай, който по-рано през деня спечели с 1:0 срещу аутсайдера Ямайка.

В следващия кръг Уругвай и Аржентина ще се изправят един срещу друг, а другият мач е Парагвай - Ямайка.