Отборът на звездите водени от Арсен Венгер и Христо Стоичков (на малката снимка) завърши наравно - 3:3 с героите на Франция от Мондиал 98 в юбилеен мач по повод 10-та годишнина от спечелването на световната титла по футбол от "петлите". На 12 юли преди 10 години Франция победи Бразилия с 3:0 и стана световен шампион за първи път в историята си.

45-годишният Емилио Бутрагеньо, откри резултата в 25-та минута. Звездата на френския футбол Зинедин Зидан изравни резултата в 66-та минута, но само четири минути по-късно Педро Паулета даде аванс на световните звезди - 1:2. В самия край на мача паднаха три гола. Първо Людовик Жули изравни една минута преди края. Веднага след него голмайсторът на Мондиал 98 Давор Шукер изведе световния отбор отново напред в резултата - 2:3. В добавеното време Бернар Диомед отбеляза за крайното 3:3.

"Преди 10 години бяхме изпълнени с надежди. Сега сме изпълнени с щастие", каза треньорът на "петлите" Еме Жаке. От състава на Франция отсъстваха Еманюел Пти, Патрик Виейра и Тиери Анри.

ФРАНЦИЯ`98 - СВЕТОВЕН ОТБОР 3:3

0:1
Бутрагеньо (25), 1:1 Зидан (66), 1:2 Паулета 70, 2:2 Жули (89), 2:3 Шукер (90), 3:3 Диомед (90+1)

Бартез (34 - Лама, 65 - Шарбоние), Тюрам (15 - Кандела, 85 - Келер), Десаи (44 - Богосян, 53 - Пирес), Блан (46 - Дакур), Лизаразу, Карембьо (26 - Ламуши), Дешан (75 - Диомед), Лебьоф, Джоркаеф (61 - Трезеге), Зидан, Гиварш (15 - Дюгари, 57 -Жули)
Треньор: Еме Жаке (Франция)

Цубербюлер (46 - Казагранде), Коуто, Йеро (46 - Йоргенсен, 80 - Карпин), Сонг, Льо Со (46 - Франк де Бур), Карпин (46 - Саеб), Наката (46 - Леонардо), Бобан (46 -Литманен, 74 - Буиш), Давидс, Дзола (33 - Ван Хойдонк, 61 - Паулета), Бутрагеньо (33 – Сони Андерсон, 63 - Шукер)

Треньори: Христо Стоичков (България), Арсен Венгер (Франция)
Ст.: „Стад дьо Франс” - 78 000 зрители
Съдия: Ерв Пичирило