Първият мач на Дидие Дешан начело на Олимпик (Марсилия), макар и приятелски, завърши с успех 2:1 над румънския Динамо (Букурещ). За отборът от Южна Франция точни през първото полувреме бяха Хатем Бен Арфа и Мамаду Нианг. Почетното попадение за Динамо отбеляза ветеранът в предни позиции Йонел Данчулеску.

Марсилци започнаха силно, превземайки центъра на терена, като в стартовия състав намериха място и трима младоци - Елиът Грандин, Леит Н'Диайе и Жан-Филип Сабо. Френският тим поведе в 15-ата минута, когато Бен Арфа изпълни отлично пряк свободен удар, пращайки топката под напречната греда. Седем минути по-късно Олимпик удвои чрез Нианг, който се възползва от хубав пас на Беноа Шейру.

Двубоят се изигра на високо темпо, въпреки че беше първа проверка за марсилци. Данчулеску се възползва от лошо построената защита и останал сам срещу вратаря намали в 44-ата минута.

„Винаги е хубаво когато бележиш. Измина доста време откакто играхме заедно и бавно си възвръщаме формата. Победата е добра за увереността на състава. Преди два дни не можех да ходя, но след почивка съм по-добре", сподели Бен Арфа пред официалната интернет страница на Олимпик.