Олимпик (Марсилия) направи нова решителна крачка към титлата във френската Лига 1. Марсилци постигнаха много трудна, но ценна победа над Сошо като гост с 0:1.

Победата дойде в края на двубоя. В 88-ата минута Мбия беше изведен на отлична позиция и реализира победното попадение в мача. С победата Олимпик събра 65 точки и е на върха в класирането на 5 пункта от втория Оксер.

В друг мач Бордо продължи черната серия в която попадна, допускайки нова загуба с 2:1 при гостуването на Льо Ман. Освен с поредната грешна стъпка двубоят ще се запомни и с многото грубости на терена. Главният съдия показа цели 12 жълти и 1 червен картон.

Резултатът откриха жирондинците още в 8-ата минута чрез Енрике, но домакините стигнаха до пълния обрат с попадения на Талек и Доерви. С поредната загуба отборът на Лоран Блан пропадна до 5-тото място в Лига 1, което не дава право на участие в евротурнирите.